Dom modułowy jako dom całoroczny?

Post in Uncategorized

Na pewno każdy z nas marzy o wybudowaniu swojego własnego domu, który będzie się znajdował w spokojnej dzielnicy daleko od miejskiego zgiełku. Taka decyzja niestety wiąże się zazwyczaj z wieloma wyrzeczeniami, które czasami często wykonać. Żeby wybudować klasyczny dom potrzebujemy kilkaset tysięcy złotych oraz pozwolenie na budowę. Dla wielu są to czynniki, które wykluczają ich całkowicie.

Czas budowy

Świetne rozwiązaniem dla takich osób są domy modułowe, których budowa zajmuje od kilku do kilkunastu dni. Możemy je postawić za tyle samo za ile kupilibyśmy kawalerkę. Jest to świetna propozycja dla młodych rodzin, które chcą posiadać trochę przestrzeni, ale nie stać ich na klasyczny dom. Warto też zauważyć, że możemy je w każdym momencie zdemontować i przemieścić tam gdzie będziemy chcieli od nowa zamieszkać.

Duża elastyczność

Daje nam to dużą elastyczność oraz pozwalają szukać pracy w całej Polsce. Jednocześnie świetnie sprawują się jako domy całoroczne, ponieważ potrafią zgromadzić dużo ciepła i utrzymać je przez cały rok. Dzięki temu możemy oszczędzić dużo pieniędzy, które normalnie wydalibyśmy na ogrzewanie.

Obraz pochodzi ze strony mobile-development.pl

Powierzchnia

Należy także pamiętać, że budując dom, które powierzchnia ma maksymalnie 35 metrów kwadratowych nie będziemy potrzebowali na niego pozwolenia na budowę. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu, który możemy spędzić zupełnie inaczej. Są szczególnie popularne na zachodzie europy, ponieważ ludzie cenią sobie tam szybkość oraz precyzję wykonania. Sprawują się także świetnie zamiast altanek na działkach ogrodniczych.